Neohodnoceno

Medaile propagandy a politické manipulace 2 wählt liste

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: G430
219 Kč 219 Kč / 1 ks
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile, jako je tato, jsou fascinující artefakty historie, které mohou vypovídat o politickém klimatu, společenských ideálech a ideologiích, které formovaly určitá historická období. Na jedné straně medaile je vyobrazen profil Adolfa Hitlera, vůdce nacistického Německa, se slovy "Der Führer aus der Not" (Vůdce z nouze). Toto vyobrazení a doprovodný text poukazují na propagandistické techniky používané v době vzestupu nacistického režimu, kdy byl Hitler prezentován jako spasitel národa ve velké krizi.

Na druhé straně je text "Nationale Sozialistische – Deutsche Arbeiterpartei – Wählt Liste 2" (Národně socialistická – Německá dělnická strana – Volte seznam 2), který přímo odkazuje na nacistickou stranu a její politické ambice. Tato strana používala masovou propagandu a využívala demokratické procesy k získání moci, která pak vedla k zavedení totalitního režimu. Je to připomínka toho, jak politické frakce mohou manipulovat veřejným míněním a volebními procesy k dosažení svých cílů.

Tyto medaile mohou sloužit jako výukové nástroje, které přináší lekce z historie. Poukazují na důležitost kritického myšlení a bdělosti vůči politické propagandě. Jsou důležité pro zachování paměti na období, která byla poznamenána utrpením a ztrátami, a zároveň připomínají, jak důležité je chránit demokratické hodnoty a lidská práva.

Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. Tento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.