Neohodnoceno

5 Reichs Mark - 1944 mince s tankem

V srdci každé mince leží příběh. 5 Reichs Mark - 1944 mince s tankem není výjimkou. Tato mince nám představuje nejen německou mincovnu a ekonomiku během 2. světové války, ale také odhaluje kus vojenské historie, symbolizovaný obrázkem tanku.

Skladem (1 ks)
Kód: GERMAN259
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

V roce 1944, kdy byla tato mince ražena, bylo nacistické Německo uprostřed válečného úsilí, snažíc se držet krok s postupujícími spojeneckými silami na západní frontě a bojovat s Rudou armádou na východní frontě. Mince s tankem na aversu není jen obyčejným peněžním kusem, ale také odrazem doby, kdy tanky byly jedním z klíčových nástrojů moderního válečného vedení. 5 Reichs Mark z tohoto období je tak fascinující kombinací historie, umění a technologie.

5 Reichs Mark - 1944 mince s tankem je pro sběratele mincí vzácným nalezením. Její design a detaily nejenže vypovídají o dovednostech a technologiích mincovny té doby, ale také o ideologii a propagandě, kterou nacistický režim používal ke komunikaci se svými občany. Tank, vyobrazený na aversu mince, slouží jako připomínka vojenské moci a průmyslové síly Německa. Je to symbol odhodlání, síly a technologického pokroku. Mince této éry, zvláště ty s takovýmto specifickým designem, jsou cennými kousky pro každého vážného sběratele a historika. Pro ty, kdo se zajímají o dějiny druhé světové války nebo o historii mincovnictví, je 5 Reichs Mark - 1944 mince s tankem nejen cenným sběratelským kouskem, ale také hlubokým vhledem do doby, kdy se světová historie formovala před našima očima.

Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. Tento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.