Neohodnoceno

Abzeichen Ring für Deutsch-Amerika Freundschaft: Propaganda nacistické

Skladem (5 ks)
Kód: M13
500 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Abzeichen Ring für Deutsch-Amerika Freundschaft bylo dalším vyznamenáním, které bylo udělováno během třetí říše. Tento kroužek s motivy německé a americké vlajky byl udělován Němcům i Američanům, kteří prokázali silné přátelství a podporu mezi oběma zeměmi. Podobně jako v případě Abzeichen Ring für Deutsch-Britisch Freundschaft, i toto vyznamenání bylo často využíváno jako propagandistický nástroj nacistického režimu. Nicméně, existovali i tací, kteří skutečně věřili v posilování přátelství mezi Německem a Amerikou, a tím bylo toto vyznamenání pro ně skutečnou cenností. Dnes je Abzeichen Ring für Deutsch-Amerika Freundschaft vzácným a kontroverzním artefaktem minulosti, který připomíná, jak moc může politika ovlivnit vztahy mezi zeměmi a jak důležité je být kritický k propagandě a symbolům moci. 

 

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.