Neohodnoceno

Wählt Liste 1 Medaile vzestupu totalitarismu

Skladem (1 ks)
Kód: G431
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky


Numismatické předměty, jako jsou tyto medaile, představují silný prostředek historického výkladu. Text "Nationale Sozialistische – Deutsche Arbeiterpartei – Wählt Liste 1" (Národně socialistická – Německá dělnická strana – Volte seznam 1) je přímou odkaz na Národně socialistickou německou dělnickou stranu (NSDAP), která pod vedením Adolfa Hitlera využívala demokratických voleb jako prostředku k nastolení totalitního režimu. Tento slogan evokuje období, kdy politická agitace a propagandistické metody byly klíčové k získání veřejné podpory.

Profil Adolfa Hitlera na druhé straně s nápisem "Der Führer aus der Not" (Vůdce z nouze) připomíná, jak byly využívány charismatické vůdcovské kulty k legitimizaci autoritářských režimů. Toto vyobrazení a titulace naznačuje přisvojení si role vůdce, který je jediným schopným vyvést národ z hospodářské a politické krize, což bylo typické pro totalitní státy první poloviny 20. století.

Při pohledu na takové medaile je nezbytné uznat je jako předměty, které nesou komplexní historické významy. Jsou dokladem toho, jak byla estetika a symbolika využívána k podpoře ideologie a jak mohou být tyto předměty stále aktuálním připomínáním minulosti, která by neměla být zapomenuta.

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.