Neohodnoceno

Dvojí dědictví: Medaile spojující prekolumbovou a americkou historii - Anubis medaile

Skladem (>5 ks)
Kód: 1001
200 Kč
Kategorie: USA
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Neváhejte se na cokoliv zeptat! nově dělaný kousek

Předmět zobrazený na fotografiích představuje medaili nebo minci s unikátním designem, který kombinuje prvky různých kultur a časových období. Na jedné straně je vyobrazení, které připomíná aztéckou nebo mayskou ikonografii – zřejmě božstvo nebo mýtická postava, obklopená motivy, jež evokují prekolumbovské umění a písmo. Toto zobrazení představuje hlubokou historii a kulturu domorodých civilizací Ameriky, které měly bohaté a sofistikované kulturní tradice.

Na druhé straně je klasický americký orel s nápisem "United States of America" a mottou "In God We Trust" okolo obvodu, spolu s označením hodnoty "One Dollar". Tento design je typický pro americké stříbrné dolary z 19. a 20. století, a reprezentuje americké hodnoty a historii. Orel jako symbol Spojených států symbolizuje svobodu a demokracii, zatímco motto "In God We Trust" reflektuje náboženský aspekt, který byl začleněn do americké státní symboliky v době studené války.

Tento objekt tedy představuje zajímavou syntézu dvou velmi rozdílných kultur – původních Američanů a pozdějších evropských osadníků, kteří založili Spojené státy. Představuje možné spojení nebo kontrast mezi starým světem a novým, mezi původními obyvateli Ameriky a národním narativem, který se vyvinul po evropské kolonizaci.

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.