Neohodnoceno

Rytířský dolar: Středověká valka a americká tradice

Skladem (>5 ks)
Kód: 765
200 Kč
Kategorie: USA
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky
 

Na první straně medaile je zobrazena výrazná a dramatická scéna, která evokuje období středověku s jeho rytířskými boji a mytologií. Postava v plné zbroji, pravděpodobně rytíř, drží v ruce meč a je obklopena motivy, jako jsou lebky a symboly, které mohou zastupovat smrt, odvahu a boj. Text „Interceptum“ na okraji může naznačovat nějaký druh konfliktu nebo boje, který byl zachycen nebo zastaven. Tento návrh může být inspirován historickými událostmi, legendami nebo může být uměleckým vyjádřením konceptů jako jsou statečnost, obrana a ochrana.

Druhá strana medaile s americkým orelm a nápisem „United States of America“ a mottou „In God We Trust“ spolu s hodnotovým označením „One Dollar“, je klasickým zobrazením amerického stříbrného dolaru. Orel jako symbol USA představuje svobodu a nezávislost, zatímco motto reflektuje náboženské a kulturní hodnoty, které jsou důležité pro americkou identitu.

Tento předmět je tedy fascinujícím spojením dvou různých témat a časových období. Z jedné strany představuje historické a možná fantastické prvky, které mohou být spojeny s evropskými středověkými příběhy a legendami. Z druhé strany odráží moderní americkou numismatiku a symboly národní identity.