Neohodnoceno

Bohem určené stavební kameny našeho lidu - 30. ledna

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: GERMAN280
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Tato medaile je numismatickým předmětem, který na jedné straně zobrazuje portrét Adolfa Hitlera, vůdce nacistického Německa, s nápisem označujícím jeho jméno a titul "Führer des Nationalen Einheitsstaates" (Vůdce národního jednotného státu). Toto zobrazení je příkladem, jak se v historii používala numismatika k šíření politické propagandy a kultu osobnosti.

Na druhé straně medaile je nacistický státní emblém – orel držící svastiku – spolu s nápisem "Die.Gottgewollten.Bau.Steine.Unseres.Volkes" (Bohem dané stavební kameny našeho lidu), což je frazeologie typická pro nacistickou rétoriku, která se snažila zakládat legitimitu režimu na myšlenkách předurčení a národního osudu. Datum "30. Januar 1934" odkazuje na výročí Hitlerova jmenování německým kancléřem, což byl klíčový moment v historii nacistického vzestupu k moci.

Medaile jako tato jsou kontroverzní a citlivé předměty, které je třeba zkoumat s plným vědomím tragédie druhé světové války a holokaustu. Jsou připomínkou temné éry lidské historie a mohou sloužit jako varování před nebezpečím, které představuje autoritativní ideologie a politika nenávisti.

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.