Neohodnoceno

Bojový odznak protiletadlového dělostřelectva (Flakkampfabzeichen)

Skladem (1 ks)
Kód: M97
500 Kč
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Bojový odznak protiletadlového dělostřelectva (Flakkampfabzeichen) bylo vojenské vyznamenání nacistického Německa udělované příslušníkům Wehrmachtu, kteří prokázali výjimečné schopnosti v obsluze protiletadlového dělostřelectva. Vyznamenání bylo založeno 1. června 1940 a bylo udělováno ve třech třídách: bronzové, stříbrné a zlaté, přičemž zlatá třída byla nejvyšší a nejprestižnější. Aby mohl být voják oceněn, musel se zúčastnit nejméně pětadvaceti bojových misí s protiletadlovým dělostřelectvem nebo být zraněn během služby u protiletadlových jednotek. Odznak se nosil na levé náprsní kapse uniformy a byl vysoce ceněným vyznamenáním, neboť byl udělován pouze vojákům, kteří prokázali své schopnosti a obětavost při obraně Německa proti nepřátelským letadlům. Odznak představoval věnec z dubových listů obklopující Flak gun a písmena "FLK" na černém smaltovaném pozadí.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

Jedná se o nově vyrobený kousek!

Neváhejte se na cokoliv zeptat!

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.