Neohodnoceno

Bulharsko Republika Řád Georgi Dimitrova 1950 -1991

Skladem (2 ks)
Kód: M204
500 Kč
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Neváhejte se na cokoliv zeptat!

Řád Bulharské republiky Georgije Dimitrova bylo bulharské státní vyznamenání, které se udělovalo v letech 1950-1991. Byl založen bulharskou vládou k ocenění osobností, které se významně zasloužily o rozvoj země, zejména v oblasti politiky, ekonomiky a kultury.

Řád Georgiho Dimitrova byl pojmenován po Georgi Dimitrovovi, bulharském komunistickém politikovi a jednom ze zakladatelů Bulharské komunistické strany. Uděloval se v několika třídách, přičemž nejvyšší třídou byl Řád Georgije Dimitrova I. třídy.

Řád Georgije Dimitrova byl vyroben ze zlata a smaltu a měl červenou hvězdu s portrétem Georgije Dimitrova uprostřed. Nosil se na stuze na krku a mohl být udělen jak bulharským, tak zahraničním občanům.

Mezi nejvýznamnější nositele Řádu Georgije Dimitrova patří bulharští vůdci Todor Živkov a Petar Mladenov a také sovětský vůdce Michail Gorbačov.

Řád Georgije Dimitrova Bulharské republiky byl zrušen v roce 1991 po pádu komunistické vlády v Bulharsku. Zůstává symbolem komunistické minulosti země a dnes je cenným sběratelským artiklem.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.

jedná se o nově vyrobený kus