Neohodnoceno

Medaile s nápisem 'Tag der deutschen Arbeit' a 'Ehret die Arbeit' - historická novoražba

Skladem (2 ks)
Kód: G427
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Předmět představuje medaili nebo novodobou ražbu s nacistickou tematikou, která je historicky a eticky problematická. Na jedné straně je zobrazen svastika a nápis "1. MAI TAG DER DEUTSCHEN ARBEIT", což odkazuje na Den práce, který byl v nacistickém Německu využíván k propagaci ideologie práce a národní jednoty. Svastika, která je v centru, je symbolem, který byl zneužit nacistickým režimem a je celosvětově vnímán jako symbol utrpení a zločinů proti lidskosti.

Druhá strana medaile nese nápis "EHRET DIE ARBEIT UND ACHTET DEN ARBEITER", což v překladu znamená "Uctěte práci a respektujte pracujícího". Tento slogan může vypadat na první pohled nevinně, ale v kontextu nacistického Německa byl používán k glorifikaci práce jako ctnosti ve prospěch státu a jeho ideologie. Zde je práce zobrazena jako základní kámen nacistického pojetí společnosti, kde každý jednotlivec pracuje pro větší dobro národa.

Z historického hlediska je důležité tyto předměty pečlivě zkoumat a kontextualizovat. Jsou připomínkou temného období historie a měly by být prezentovány s patřičnou citlivostí a vzdělávacím účelem. Je třeba mít na paměti, že takovéto předměty mohou být pro některé lidi velmi znepokojující a mohou vyvolávat silné emoce.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.