Neohodnoceno

Říšský svaz chovatelů německých kanárků Medaile

Skladem (3 ks)
Kód: G471
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky


Předmět zobrazený na obrázku je medaile z roku 1942, konkrétně ocenění udělené organizací Reichsverband Deutscher Kanarienzüchter, což lze přeložit jako "Říšský svaz německých chovatelů kanárů". Termín "Ehrenpreis" znamená "čestná cena", což naznačuje, že tato medaile byla pravděpodobně udělena jako uznání zásluh, možná v oblasti chovu kanárů, což bylo v té době populární koníčky v Německu i v mnoha dalších částech světa. Chov kanárů vyžadoval hluboké porozumění genetice, péči o ptáky a estetiku zvuku, neboť chovatelé často směřovali k pěstování ptáků s konkrétními pěveckými schopnostmi nebo charakteristikami peří. Medaile je zdobena vavřínovým věncem, klasickým symbolem vítězství a cti sahajícím až do starověkého Řecka a Říma, což signalizuje vysoké uznání, které bylo příjemcům této ceny věnováno.
 
 

 

V širším historickém kontextu byl rok 1942 bouřlivým obdobím během druhé světové války, kdy bylo Německo hluboce zapojeno do konfliktu. To, že civilní organizace jako Reichsverband Deutscher Kanarienzüchter pokračovala ve své činnosti a uznávala úspěchy svých členů i během válečného období, svědčí o kulturním významu takových aktivit v rámci sociální struktury národa. Odráží to však také snahu režimu udržet zdání normálnosti a kulturní kontinuity uprostřed válečného chaosu. Ocenění jako tato medaile nejen oslavovala individuální výjimečnost, ale sloužila i jako nástroj pro podporu národní hrdosti a morálky. Existence takových ocenění během války naznačuje složité propojení mezi civilním životem a převládajícím válečným vyprávěním, s kulturními praktikami využívanými pro nacionální propagandu.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.