Neohodnoceno

Den Postupimi 21. března 1933 Velká medaile A.H. & Hindenburg

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: G413
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Replika

Na přiložených obrázcích je zobrazena pamětní medaile, která představuje významnou událost v německé historii. Jedna strana medaile ukazuje Garnisonkirche v Postupimi s datem 21. března 1933, což je odkaz na tzv. "Den Potsdamu", který symbolizuje spojenectví tradičních konzervativních sil v Německu, zastoupených prezidentem Hindenburgem, a nacistického hnutí vedeného Adolfem Hitlerem. Tato událost se odehrála krátce po Hitlerově jmenování kancléřem a byla stylizována jako "den národní obnovy", během kterého byla prezentována spojitost mezi Pruským královstvím a novým nacistickým režimem. Garnisonkirche, barokní kostel s bohatou historií, byl zvolen jako místo této prezentace, protože symbolizoval pruské vojenské a národní tradice.

Druhá strana medaile zobrazuje Adolfa Hitlera a Paula von Hindenburga jak si podávají ruce, což je obraz, který byl pečlivě zinscenován nacistickou propagandou, aby představoval předání moci a legitimizaci Hitlerova vůdcovství. Tento akt rukou potřásání mezi starým vojenským hrdinou a novým kancléřem byl pln symboliky, která měla uklidnit obavy konzervativních vrstev a zároveň poskytnout nacistickému režimu pocit historické kontinuity a legitimity. K. G., které je vidět pod zobrazením, může být monogramem autora medaile. Medaile jako tato jsou často vytvářeny jako součást historického revizionismu nebo pro sběratele historických replik.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.