Neohodnoceno

Deutsches Reich 1889-1945

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: G510
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Na medaili je zobrazen německý říšský orel, což je symbol, který má v německé historii hluboké kořeny sahající až do Svaté říše římské. Orel byl tradičně užíván jako heraldický symbol suverenity a moci a byl přijat také během období Německého císařství (1871-1918) a Weimarské republiky (1919-1933). V období nacistického Německa (1933-1945) byl orel přetvořen a přidán k němu byl svastika, která se stala znakem nacistické strany a jejích ideologií. Datum na medaili, 1889-1945, zřejmě odkazuje na období života Adolfa Hitlera, který se narodil v roce 1889 a zemřel v roce 1945.

Na opačné straně medaile je vyobrazen portrét Adolfa Hitlera, vůdce Německa a zakladatele nacistického režimu. Jeho portrét na medaili není jen pouhou reprezentací historické postavy, ale má i hlubší význam v kontextu jeho vlády a dopadu na světové dějiny. Hitlerova politika a ideologie vedly k druhé světové válce a k hrůzám holokaustu. Medaile jako tato jsou často předmětem kontroverzí, neboť mohou být interpretovány jako objekty, které oslavují nebo trivializují nacistickou minulost. Je důležité, aby se takové předměty zkoumaly s kritickým nadhledem a uvědoměním historických realit, které reprezentují.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.