Neohodnoceno

Kontroverzní minulost: Medaile říšského orla a portrétu vůdce z roku 1938

Skladem (1 ks)
Kód: GERMAN217
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky


Medaile představuje dva významné symboly spojené s nacistickým Německem. Na prvním obrázku je zobrazen profil Adolfa Hitlera, vůdce Německa v období od 1933 do 1945. Jeho portrét na minci nebo medaili byl běžnou praxí během třetí říše, kdy byl jeho obraz používán k posílení kultu osobnosti. Podobizna Hitlera vyvolává silné reakce a je připomínkou temné kapitoly světových dějin. Používání jeho podobizny dnes může být v některých zemích nezákonné a je vždy předmětem etických debat a historické reflexe.

Na druhém obrázku je zobrazen říšský orel nad svastikou, který byl oficiálním státním symbolem nacistického Německa. Orel, původně symbol císařského Německa, byl převzat nacisty a transformován do své specifické formy. Datum "1938" může odkazovat na specifický historický moment, jako je anexe Rakouska (Anschluss) nebo jiné významné události z toho roku. Tato medaile vyvolává silná historická a emocionální spojení a je důležité ji zkoumat s vhodnou úctou k historii a s porozuměním pro její komplexní dědictví.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Replika