Neohodnoceno

Odhalení technologie: Medaile Arado Ar 234 a éra proudového letectví

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: GERMAN254
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile představuje letoun Arado Ar 234, což byl první operačně nasazený proudový bombardér na světě. Vývoj tohoto letadla byl součástí německého pokusu o získání technologické převahy během druhé světové války. Datum 1944 na medaili odkazuje na období, kdy byl letoun Ar 234 zaveden do služby, a připomíná technologický pokrok, kterého dosáhlo Německo i přes narůstající vojenský tlak spojenců.

Na opačné straně je portrét Adolfa Hitlera s titulem "Der Führer des deutschen Volkes", což odkazuje na jeho pozici absolutního vládce Německa během nacistické éry. Zobrazení Hitlera na medaili je příkladem propagandy, která byla využívána k posílení jeho kultu osobnosti a autority. Tato medaile se tak stává artefaktem historického významu, který je nesmírně kontroverzní a musí být interpretován v kontextu hrůz, které nacistický režim způsobil.

Jedná se o nově dělaný kousek

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“ 

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat!