Neohodnoceno

Odznak propagandy: Pamětní medaile nacistického Německa

Skladem (4 ks)
Kód: GERMAN211
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile vyvolává silné historické a emocionální asociace, spojené především s obdobím nacistického Německa. Na jedné straně je zobrazen říšský orel se svastikou, což byl státní symbol nacistického režimu, a nápisy, které mohou odkazovat na různé nacistické organizace nebo hesla té doby. Svastika je v současné době v mnoha zemích zakázána a je považována za symbol nenávisti a utrpení milionů lidí.

Na druhé straně medaile je profil Adolfa Hitlera, jehož vůdcovství vedlo k rozsáhlým válečným zločinům a genocidě. Text "Deutschland erwache" a "Kampfspende", což v překladu znamená "Německo probuď se" a "bojový dar", jsou spojeny s nacistickou propagandou a snahou o mobilizaci veřejné podpory pro režim. Výroba a distribuce takových medailí může být v mnoha zemích problematická a je třeba je prezentovat s důrazem na vzdělávací a historický kontext, nikoli jako oslavu nebo glorifikaci těchto temných období dějin.

Jjedná se o nově dělaný kousek. Replika

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“ 

Neváhejte se na cokoliv zeptat!

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.