Neohodnoceno

Dobrovolná pracovní služba Stahlheim - paramilitární organizace

Skladem (3 ks)
Kód: G469
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Medaile, kterou jste poskytl(a), odkazuje na důležité prvky sociální a politické historie nacistického Německa. Na jedné straně je vyraženo "Der Stahlhelm", což byl název paramilitární organizace, která se skládala převážně z veteránů první světové války. Byla založena v roce 1918, aby hájila zájmy německých veteránů a prosazovala národně konzervativní hodnoty. V roce 1932 se tato organizace spojila s Národně socialistickou německou dělnickou stranou (NSDAP), což je naznačeno v rámci medaile a poukazuje na rostoucí politickou sílu a vliv nacistů v předvečer jejich uchopení moci.

Druhá strana medaile ukazuje "Freiwilliger Arbeitsdienst" (Dobrovolná pracovní služba), což byl program zavedený během Weimarské republiky a později rozšířený nacisty jako nástroj politiky zaměstnanosti a propagandy. Program zahrnoval dobrovolnou, ale silně motivovanou účast na pracovních projektech, které byly zaměřeny na fyzickou práci a měly také za úkol podporovat kolektivní ducha a nacistickou ideologii. Číslo "10" uprostřed může znamenat nominální hodnotu medaile nebo symbolizovat výročí organizace. Tyto prvky medaile slouží jako připomínka manipulativních metod, které nacistický režim používal k získání a udržení moci, a nutnosti kriticky reflektovat tyto aspekty historie.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově vyražemý kousek.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.