Neohodnoceno

29. Waffen-Grenadier-Division der SS "Italienische Nr. 1 medaile

Skladem (2 ks)
Kód: GERMAN386
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile odkazuje na jednotku 29. Waffen-Grenadier-Division der SS "Italienische Nr. 1", která byla částečně složena z Italů, kteří po kapitulaci Itálie v roce 1943 zůstali loajální nacistickému Německu. Text "Freiwilligen Bataillon" poukazuje na to, že jednotka byla dobrovolnická. Datum 1944-XII značí prosinec 1944, což bylo období intenzivních bojů na italské frontě během druhé světové války. Tato jednotka, která byla součástí německých ozbrojených sil, byla nasazena v bojích proti spojeneckým a italským partyzánům.

Druhá strana medaile zobrazuje orela s mečem a fascinem, symboly, které byly v Itálii běžně spojovány s fašistickým režimem a byly přejaty nacistickým Německem po kapitulaci Itálie. Text "Onore e Fedeltà" (čest a věrnost) a datum "8 SETT. 1943-XXI" odkazuje na datum podepsání příměří mezi Itálií a Spojenci a na rok podle fašistického letopočtu, který začínal rokem Mussoliniho pochodu na Řím. Tento medailon připomíná komplexní a často bolestné historické události druhé světové války, kdy se politické a vojenské aliance měnily a vytvářely nové fronty v již tak chaotickém a destruktivním konfliktu.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.