Neohodnoceno

Oceán překonán: Oslava letu z Bremenu do Ameriky v roce 1928 medaile

Skladem (>5 ks)
Kód: 2704
200 Kč
Kategorie: Mince & Medaile
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 Medaile na přiložených obrázcích připomíná průkopnický let z Bremenu do Ameriky. Na lícové straně je vyobrazen letoun, který překonává Atlantik, s nápisem "BREMEN 13 APRIL 1928", což značí datum prvního úspěšného transatlantického letu z východu na západ, provedeného letounem Junkers W33 Bremen. Text "EIN WILLE EINE TAT EIN SIEG" lze přeložit jako "Jedna vůle, jeden čin, jeden úspěch", což odkazuje na odhodlání a triumf účastníků tohoto historického letu.

Na druhé straně jsou vyobrazeny profilové portréty trojice mužů, pravděpodobně pilotů a členů posádky letu – Kapitána Hermanna Köhla, Majora J.G. Fitzmaurice a Barona Ehrenfrieda Günthera von Hünefelda. Nápis "DAS DEUTSCHE VOLK DANKT SEINEN TAPFEREN FLIEGERN" znamená "Německý lid děkuje svým statečným letcům". Tato medaile oslavuje úspěch a odvahu průkopníků v oblasti letectví a je připomínkou odvážného podniku, který byl v té době považován za velmi riskantní a nebezpečný.

Jedná se o nově dělaný kousek. Repliku

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat!