Neohodnoceno

Eisenach 1933 střelba Schützengesellschaft medaile

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: G511
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile zobrazuje profilové portréty Adolfa Hitlera a Paula von Hindenburga, dvou klíčových postav v německých dějinách první poloviny 20. století. Hindenburg, jako válečný hrdina a prezident Výmarské republiky, a Hitler, vůdce nacistického hnutí, jsou zde vyobrazeni společně, což symbolizuje politický přechod Německa od demokratické republiky k totalitnímu státu. Toto spojení obou postav bylo důležité pro nacistickou propagandu, neboť legitimovalo Hitlerovu moc zdůrazněním spojenectví s uznávanou autoritou.

Na druhé straně medaile je emblém "Schützengesellschaft" z Eisenachu s rokem 1933, což je rok, kdy Hitler převzal moc. Schützengesellschaft může odkazovat na střelecký spolek nebo společnost, což byly běžné společenské organizace v Německu. V tomto kontextu může medaile představovat místní uznání nebo připomínku události spojené s rokem 1933, který byl zlomovým rokem v německé a světové historii. Medaile jako tato mají dnes historický význam a jsou studovány jako artefakty doby, přičemž je nutné je interpretovat s plným uvědoměním historických reálií, které reprezentují.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.