Neohodnoceno

Expanze a kompromisy: Mnichovská dohoda v retrospektivě - Medaile 1938

Skladem (1 ks)
Kód: G483
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Dne 30. září 1938 bylo podepsáno historické Viermächteabkommen, což bylo dohodou mezi významnými politickými vůdci té doby - Adolfem Hitlerem, Benitem Mussolinim, Nevillem Chamberlainem a Édouardem Daladierem. Tato dohoda byla známá také jako Mnichovská dohoda, protože byla podepsána v Mnichově, hlavním městě Bavorska v Německu.

Mnichovská dohoda byla výsledkem obtížných jednání, která se konala s cílem zabránit eskalaci napětí v Evropě a předejít možnému vypuknutí války. Hitler, Mussolini a jejich politické strany prosazovaly expanzi a změny hranic v Evropě, zejména v souvislosti s německou anexí Sudet, etnicky německého regionu v tehdejším Československu.

Dohoda přiznala Německu právo anektovat Sudety, a to bez přímého zásahu ostatních zúčastněných zemí. Chamberlain a Daladier doufali, že tímto přiznáním území Hitlera uklidní a zabrání dalším konfliktům. Avšak tato dohoda se ukázala být dočasným řešením, které Hitler využil jako záminku pro další expanzi.

Mnichovská dohoda se stala předmětem kontroverzí a kritiky, protože mnozí tvrdí, že tímto rozhodnutím bylo dovoleno Hitlerovi posílit své postavení a podpořeno jeho další agresivní politické kroky. Dohoda je často vnímána jako symbol selhání mezinárodní diplomacie před nacistickou expanzí a zároveň připomíná nebezpečí apelování na dohody a kompromisy za cenu ignorování základních principů a hodnot.

Mnichovská dohoda tak zůstává jedním z nejkontroverznějších a nejzajímavějších politických rozhodnutí 20. století, které mělo značný dopad na události následujících let a nakonec přispělo ke vzniku druhé světové války. 

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.