Neohodnoceno

Minulost v Kovu: Kostry na Amerických Nicích

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 975
200 Kč
Kategorie: USA
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Na obrázcích jsou zobrazeny dvě strany mince, které byly patrně předmětem numismatické novoražby. První obrázek ukazuje avers (přední stranu) mince s rokem 1936, na kterém je skelet v bojové póze s šípy. Tato mince se tváří jako Liberty Nickel, také známý jako V-Nickel, který byl vyráběn mezi lety 1883 a 1913. Skelet by mohl symbolizovat smrtelnost nebo upomínat na historickou událost či období. Zahrnutí takového motivu na minci by mohlo být interpretováno jako umělecký nebo politický výrok, ačkoliv přesný význam zůstává nejistý bez dalšího kontextu.

Druhý obrázek představuje revers (zadní stranu) téže mince, kde je vidět kostra bizona, což je narážka na klasický design amerického pěticentu známého jako Buffalo Nickel. Tyto mince byly raženy v letech 1913 až 1938 a jsou ikonické svým americkým motivem bizona, který představuje divokou a nedotčenou přírodu západní Ameriky. Novoražba s kostrou bizona by mohla být použita jako silný symbol zániku a ztráty, možná odkazující na vymírání amerického bizona během 19. století nebo na širší ekologické problémy.

V historickém kontextu mohou takové mince sloužit jako médium pro přenos zpráv, uměleckých nebo společenských komentářů a reflektují dobu, ve které byly vytvořeny. Je zřejmé, že ačkoliv tyto mince napodobují tradiční americké numismatické kousky, jejich design je výrazně moderní interpretací a mohl by být použit k vyvolání diskuse o historických nebo současných tématech.