Neohodnoceno

Frontbann odznak: Svědectví o manipulaci mládeže v politických systém.

Skladem (1 ks)
Kód: GERMAN313
219 Kč
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Frontbann odznak - miniaturní odznak na knoflík vydávaný v rozměru 16 mm, vyrobený z neželezného kovu s nádhernou patinou, s ocelovou přilbicí M16 na přední straně a mottem napsaným na svastice 'Wir wollen frei Werdener' (česky "Chceme být svobodní"). Tento odznak byl vydáván organizací Frontbann, která byla mládežnickou organizací Německé nacionální lidové strany. Frontbann byl založen v roce 1931 a sloužil k rekrutování mladých lidí pro nacistickou stranu. Organizace se snažila vychovávat mládež k bojovnosti, patriotismu a nacistickým ideálům.Během druhé světové války byla mládežnická organizace Frontbann připojena k Hitlerjugend a přestala existovat jako samostatná organizace. Odznak Frontbann byl populární mezi členy organizace, ačkoli byl vydáván v relativně malém množství, což z něj dělá velmi vzácný sběratelský kousek dnes. Odznak byl nošen na límci nebo na klopě kabátu, aby ukázal příslušnost k organizaci.Tento odznak Frontbann je zajímavým příkladem propagandy a indoktrinace mládeže v nacistickém Německu. Je to i vzácný kousek sběratelského umění, který byl vydáván pouze v omezeném množství. Odznak Frontbann představuje také část temné historie Evropy a upomíná na nebezpečí propagandy a manipulace mládeže v politických systémech.

poštovné se platí vždy jedno. Od 2tis. doprava zdarma. jedná se o nově dělaný kousek - replika

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

Neváhejte se na cokoliv zeptat!