Neohodnoceno

LZ 129 Hindenburg a Reichstag: Symboly německé historie - Vzducholoď medaile

Skladem (1 ks)
Kód: GERMAN359
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Na přední straně medaile je zobrazena vzducholoď LZ 129 Hindenburg přeletávající nad německým Reichstagem s datem 29.3.1936, což koresponduje s dobou, kdy Německo uspořádalo volby do Říšského sněmu. Tento let mohl být demonstrací technologického pokroku a národní hrdosti. V této době se však v Německu také konsolidovala moc nacistické strany, a tak může být tato novoražba mince považována za propagandistický nástroj, který měl podpořit veřejnou podporu režimu.

Zadní strana medaile obsahuje slogan "FREIHEIT. EHRE. GLEICHERECHT", což znamená "svoboda, čest, rovnost práv". Tyto ideály byly často zneužívány v totalitních režimech k propagaci jejich agendy, ačkoliv realita byla často velmi odlišná. Voják a pracující muž, kteří jsou zobrazeni, představují ideologii společnosti založené na práci a vojenské službě, což byly klíčové prvky nacistického režimu.

jedná se o nově dělaný kousek - replika

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

Neváhejte se na cokoliv zeptat!