Neohodnoceno

GAU Sudetenland odznak: Symbol nacistického vítězství v Sudetech

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: M80
500 Kč
Kategorie: Odznaky & Vyznamenání
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

GAU Sudetenland odznak byl zaveden v roce 1938 nacistickým režimem v Německu, jako památník událostí, které vedly k anexi Sudet a sjednocení Německa. Tento odznak byl udělen členům Německé dělnické strany (NSDAP) a dalším nacistickým organizacím za jejich účast v Sudetoněmecké krizi. Odznak má kulatý tvar a na něm je vyražen německý orlovec s nápisem "GAU Sudetenland" a rokem "1938". Dnes se tento odznak stává vzácným sběratelským předmětem a připomíná události, které vedly k jednomu z nejtemnějších období v historii Evropy.

Sudetoněmecká krize byla klíčovou událostí, která předcházela druhé světové válce. Anexe Sudet vedla k tomu, že Hitlerovo Německo získalo klíčové území v Evropě a zároveň se posílilo vojensky a ekonomicky. GAU Sudetenland odznak byl významným symbolem nacistické propagandy, který měl připomínat a oslavovat tuto událost. Dnes se však tento odznak stává kontroverzním předmětem, který připomíná nejenom tragickou historii Sudet, ale i nebezpečí nacionálního extremismu a diktatury.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.