Neohodnoceno

Goethe-Medaille pro umění a vědu - symbol přínosu

Skladem (2 ks)
Kód: GERMAN334
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Goethe-Medaille für Kunst und Wissenschaft je ocenění založené v roce 1932 v Německu, které je udělováno za vynikající přínos v oblasti umění a vědy. Medaile byla pojmenována po významném německém básníkovi Johannu Wolfgangu von Goethovi a byla inspirována jeho nadšením pro vědu a umění. Ocenění se udělovalo až do roku 1944 a bylo také udělováno jako součást propagandy v nacistickém Německu.

Během vlády prezidenta Hindenburga v letech 1932 až 1934 byla Goethe-Medaille pro umění a vědu udělena několika významným osobnostem. V této době se v Německu stále více šířily nacionálně-socialistické ideologie a medaile byla využívána ke kultivaci obrazu Německa jako země, která je přední v oblasti kultury a vzdělání. Po smrti prezidenta Hindenburga byla medaile součástí kultu osobnosti Adolfa Hitlera, který ji nadále uděloval jako součást své propagandy.

poštovné se platí vždy jedno. Od 2tis. doprava zdarma. jedná se o nově dělaný kousek - replika

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

Neváhejte se na cokoliv zeptat!