Neohodnoceno

Lipské procesy: Medaile s válečnými zločinci z roku 1921

Skladem (1 ks)
Kód: G453
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile, kterou jste nahráli, představuje silný historický a symbolický význam. Na přední straně je napsáno "DEUTSCHE, KRIEGSVERBRECHER IN LEIPZIG", což znamená "němečtí váleční zločinci v Lipsku". Tento nápis, spolu s datem 1921, pravděpodobně odkazuje na Lipské procesy, které byly sérií vojenských soudů po První světové válce zaměřených na německé válečné zločince. Text "RICHTET NICHT, DAHIT IHR NICHT GERICHTET WERDE" je německý překlad biblického verše Matouše 7:1, "Nesuďte, abyste nebyli souzeni", což může vyjadřovat kritiku těchto soudů nebo obecně upozornění na morální komplexitu právního soudnictví ve válečných časech.

Na zadní straně je vyobrazená postava s mečem a frází "HERAUS MIT DER GEGENRECHNUNG!", což lze přeložit jako "Ven s protiúčtem!". Další text, "AUS PARISER HUMANITÉ VOM 31. OKT 20 ERZÄHLTE TATSACHEN", se zdá být odkazem na článek nebo zprávu publikovanou v pařížském deníku 'Humanité' 31. října 1920, která možná pojednávala o poválečném stavu a vzájemném vyrovnávání po válce. Celkově tyto motivy reflektují poválečné napětí, kde historie, politika a veřejné vnímání spravedlnosti hrály klíčovou roli.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

REPLIKA