Neohodnoceno

Historická medaile s vyobrazením Leonida Brežněva a rokem 1981

Medaile s vyobrazením Leonida Iljiče Brežněva a rokem 1981 je skutečně unikátní sběratelský kousek, který zaujme každého, kdo má zájem o historii nebo numismatiku. Brežněv, jehož portrét je na medaili vyobrazen, byl vůdcem Sovětského svazu v jednom z nejdelších období v historii této země, zhruba od roku 1964 až do své smrti v roce 1982.

Skladem (1 ks)
Kód: PCGS3
200 Kč 200 Kč / 1 ks
Kategorie: SSSR
Váha: 14 g
Průměr: 31 mm
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Jeho období vedení bylo charakterizováno jako "éra stagnace", ale také období, kdy Sovětský svaz dosáhl vrcholu své světové moci. 

Rok 1981, který je na medaili zvýrazněn, byl rokem, kdy se svět přiblížil ke třetí světové válce kvůli napětí mezi Sovětským svazem a Spojenými státy v rámci studené války. Tato medaile je tedy významnou připomínkou nejen Brežněvovy vlády, ale i období, které mělo hluboký vliv na světovou historii. Pro fanoušky historie, numismatiky nebo obětí studené války je tato medaile nepostradatelnou položkou ve vaší sbírce.

Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. Tento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.