Neohodnoceno

Historie a symbolika medaile Třídenní výlet do Harzu v kontextu nacis.

Skladem (3 ks)
Kód: G537
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Třídenní výlet do Harzu byla medaile udělovaná nacistickým režimem německým občanům, kteří se zúčastnili třídenního výletu do oblasti Harzu v Německu. Tato medaile byla zavedena v roce 1938 a byla udělována jako součást propagandistické kampaně na podporu turistického průmyslu v Německu. Medaile byla vyráběna z bronzu a měla kulatý tvar s průměrem 50 mm. Na jedné straně byl vyobrazen nápis "Třídenní výlet do Harzu" spolu s výjevem horské krajiny a na druhé straně byl portrét Adolfa Hitlera a nápis "Mein Kampf in der Natur" (Můj boj v přírodě). Medaile byla udělována jak mužům, tak ženám, kteří dokázali splnit náročné turistické výzvy, jako například zdolání nejvyššího vrcholu Harzu, Brockenu. I přes svou neobvyklou povahu se tato medaile stala velmi populární a stále je ceněnou sběratelskou položkou mezi historiky a numismatiky.

poštovné se platí vždy jedno. Od 2tis. doprava zdarma,

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.