Neohodnoceno

Čepicový odznak Hitlerjugend

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: M8
500 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

aukce od korunky, dejte si mě do oblíbených a mrkněte i na moje ostatní aukce!:-)

 

 

Odznak Hitlerjugend (Hitlerovy mládeže) byl odznakem používaným touto mládežnickou organizací v nacistickém Německu. Hitlerjugend byla mládežnická organizace nacistické strany a byla založena v roce 1926. Jejím účelem bylo vychovávat německou mládež v duchu nacistické ideologie, včetně militarismu, antisemitismu a loajality k Adolfu Hitlerovi. Členství se stalo povinným v roce 1939 pro všechny německé chlapce a dívky ve věku od 10 do 18 let.

Odznak obvykle zahrnoval symboliku spojenou s nacistickým režimem, včetně svastiky a orla. Použití těchto symbolů je nyní v mnoha zemích zakázáno z důvodů, které jsou spojeny s propagací nenávisti a nacistickým zločinům proti lidskosti během druhé světové války. Současné zobrazování nebo používání těchto symbolů je většinou omezeno na vzdělávací a historické kontexty, a to zpravidla s přísnými omezeními, aby nedošlo k jejich propagaci nebo glorifikaci.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

Kovový odznak ve tvaru diamantu s kolíčkovou sponou na zadní straně. Černá svastika na červenobílém pozadí. Součást Brigády Hitlerjugend. Odznak se nosil na čepici, na zadní straně odznaku je označení RZM (logo Reichszeugmeisterei). 

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.