Neohodnoceno

Hvězda velkokříže Železného kříže

Hvězda Velkokříže Železného kříže (německy Stern zum Großkreuz des Eisernen Kreuzes) bylo nejvyšší vojenské vyznamenání Pruského království a Německého císařství. Bylo považováno za vyšší vyznamenání než Velkokříž Železného kříže. Hvězda velkokříže Železného kříže byla udělována nejvýznamnějším generálům, kteří vykonali vůdcovské činy k mimořádnému prospěchu pruského a později německého státu.

 

Skladem (1 ks)
Kód: M128
500 Kč 500 Kč / 1 ks
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Byla udělena pouze dvakrát, a to s odstupem jednoho století, polnímu maršálu Gebhardu von Blücherovi v roce 1815 za podíl na vítězství nad Napoleonem v bitvě u Waterloo a polnímu maršálu Paulu von Hindenburgovi 25. března 1918 za vedení německé jarní ofenzívy v roce 1918[] Hindenburg obdržel Velký kříž Železného kříže 9. prosince 1916. [...] Za druhé světové války byla navržena verze hvězdy, která však nikdy nebyla oficiálně zavedena ani udělena. Po vítězství Spojenců v květnu 1945 zabavila americká armáda jediný známý prototyp, který byl uložen v bunkru. Po vítězství Spojenců v květnu 1945 zabavila americká arm

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek - repliku

Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. Tento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.