Neohodnoceno

Medaile Berlín 1936: Olympijské hry a automobilová síla

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: G454
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Medaile, kterou máme před sebou, je významným historickým artefaktem, který reflektuje olympijské hry v Berlíně v roce 1936. Na jedné straně medaile je vyobrazena berlínská zvonice s olympijskými kruhy a nápisem "Olympiade Berlin 1936", což připomíná XI. letní olympijské hry, které se konaly v době, kdy Německo bylo pod vlivem nacistického režimu. Tyto hry byly kontroverzní nejen kvůli politické situaci, ale také díky využití propagandy, kterou nacistický režim rozvíjel. Odkaz na "Jugendherberge", který můžeme vidět na medaili, naznačuje spojitost s mládežnickými hostely nebo s mládežnickým pohybem, který mohl být v té době propagován jako součást širšího vzdělávacího a tělovýchovného programu.

Druhá strana medaile s nápisem "Auto-Stern-Fahrt" a grafickým vyobrazením rychlosti ve formě hvězd a paprsků může symbolizovat automobilový závod nebo rally spojenou s olympijskými hrami, což by mohlo být zaměřeno na demonstraci technologického pokroku a průmyslové síly Německa. Je třeba si uvědomit, že tento typ události mohl být použit k ukázce národního úspěchu a inženýrského umu v době, kdy se Německo snažilo zlepšit svůj mezinárodní obraz.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.