Neohodnoceno

Medaile Anschluss 1938: Brána k Ostmarku, INNBRVCKE BRAVNAV

Skladem (2 ks)
Kód: GERMAN209
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile zobrazená na přiložených obrázcích představuje zajímavý artefakt z roku 1938, což byl rok, kdy došlo k několika významným událostem v rámci nacistické expanze. Na jedné straně medaile je vyobrazena brána s nápisem „Die Ostmark ist frei 13.3.1938“, což je přímý odkaz na Anschluss, tedy připojení Rakouska k nacistickému Německu. Tento termín „Ostmark“ byl používán nacisty pro označení Rakouska po jeho anexi. Tato událost byla zásadním momentem pro rozšiřování teritoria Třetí říše a byla prezentována jako osvobození a znovusjednocení německy mluvících oblastí.

Na druhé straně medaile je profil Adolfa Hitlera s nápisem „Der Führer der Deutschen“, což zdůrazňuje jeho pozici jako nezpochybnitelného vůdce Německa a připomíná kult osobnosti, který byl v Třetí říši okolo něj vytvořen. Hitlerův profil na medailích a mincích byl běžným nástrojem propagandy, který měl posílit jeho image v očích veřejnosti.

Medaile jako tato nejen že slouží jako fyzické svědectví dobových událostí, ale také reflektují způsoby, jakými nacistický režim používal symboly a narativy k utváření veřejného mínění a posílení svého vlivu. Oslava Anschlussu na medaili je příkladem toho, jak nacisté manipulovali s historickými a kulturními referencemi k legitimizaci svých politických a teritoriálních ambicí.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! REPLIKA