Neohodnoceno

Medaile Symbolika Moci: Orel a Svastika

Skladem (1 ks)
Kód: GERMAN240
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky


Medaile zobrazená na přiložených obrázcích představuje typický nacistický emblém, který kombinuje ikonografii a heslo režimu. Na lícové straně je vyobrazen říšský orel se svastikou, což byl hlavní symbol nacistické strany a Třetí říše, zasazený do hesla „Ein Volk, ein Reich, ein Führer“ (Jeden lid, jedna říše, jeden vůdce). Toto heslo bylo klíčovým prvkem nacistické propagandy, která zdůrazňovala Hitlerovu vizi národní jednoty a absolutní loajality vůči jeho osobě a nacistickému státu.

Na rubové straně je profilový portrét Adolfa Hitlera s daty jeho života, což připomíná jeho centrální roli v nacistickém režimu a kultu osobnosti, který byl kolem něj vytvářen. Jako vůdce Německa byl Hitler prezentován jako neomylný a nezpochybnitelný vůdce, který měl vést národ k „novému řádu“ v Evropě.

Medaile jako tato byly často vydávány k příležitostem, které byly důležité pro nacistický režim, a sloužily jako nástroje pro šíření ideologie a posílení Hitlerovy pozice. Vyobrazení a symboly na nich jsou důležitými prameny pro pochopení, jak byly veřejné symboly a hesla používány k formování kolektivní identity v nacistickém Německu.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

Neváhejte se na cokoliv zeptat! REPLIKA

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.