Neohodnoceno

Jubilejní hvězdný let na cannstatter wasen 1911-1936

Skladem (1 ks)
Kód: G452
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile na obrázcích představuje artefakt spojený s leteckým průmyslem a událostmi ve Stuttgartu v období nacistického Německa. Lícová strana je označena „Der Oberbürgermeister der Stadt Stuttgart Ortsgruppe Stuttgart des DLV“, což naznačuje, že medaile byla vydána městem Stuttgart, pravděpodobně jeho primátorem, a je spojena s lokální skupinou Německého leteckého svazu (DLV). DLV byl předchůdcem Luftwaffe a fungoval jako civilní organizace, která podporovala létání a leteckou výuku, ale současně sloužila k tajnému výcviku vojenských pilotů v období, kdy Versailleská smlouva Německu zakazovala vlastnit a provozovat vojenské letectvo.

Na rubové straně medaile je vyobrazení letadla nad krajem s textem „Jubiläums-Sternflug zum Cannstatter Wasen 1911-1936“, což odkazuje na leteckou show nebo slet, který se konal v roce 1936 na Cannstatter Wasen, tradičním místě pro veletrhy a festivaly ve Stuttgartu. Tento text může připomínat výročí nějaké významné události v německém letectví, která začala v roce 1911.

Medaile jako tato nejen že představují historické události, ale také odrážejí, jak byly v nacistickém Německu spojeny technologický pokrok a propagace s politickými a vojenskými ambicemi režimu. V době vydání této medaile byla letecká technologie považována za symbol národní síly a inovace, a proto byla veřejně oslavována a propagována.

REPLIKA

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.