Neohodnoceno

Medaile Reichsprotektorátu Čechy a Morava K. Goetz Das Reich VNTER AH - velká medaile

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: G418
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Na jedné straně medaile je vyobrazení orla, což je motiv často spojený s nacistickým Německem a jeho propagandou. Orel má v heraldice silný význam a v tomto kontextu zosobňuje moc a suverenitu. Toto zobrazení, spolu s nápisem "REICHS-PROTEKTORAT BÖHMEN UND MÄHREN", ukazuje na období, kdy byly Čechy a Morava pod německou okupací během druhé světové války.

Na druhé straně medaile je mapa Evropy s vyznačením dat a míst spojených s expanzí nacistického Německa v roce 1939, včetně anexe Memelu a obsazení Prahy. Nápis "DAS REICH UNTER ADOLF HITLER" a datum "15. MÄRZ 1939" připomínají přesný moment těchto historických událostí. Umělecké zpracování medaile nese rukopis K. Goetz, což je pravděpodobně Karl Goetz, známý německý medailér, který vytvářel medaile s politickými a satirickými motivy.

Tento předmět slouží jako silný historický artefakt, který odráží nejen umělecké zpracování doby, ale také politické a společenské napětí předcházející a během druhé světové války. Medaile tak představuje důležitý zdroj pro studium historie, ale zároveň je nutné přistupovat k ní s patřičnou opatrností vzhledem k jejímu symbolickému významu.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.