Neohodnoceno

K. Goetz - Friedrich von praun

Skladem (>5 ks)
Kód: 2558
200 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile na obrázcích zřejmě zobrazuje scénu s rukama obvázanými lany kolem sloupu, což je silný obraz spojený s utrpením nebo mučení. Datum 19. dubna 1944 může odkazovat na konkrétní historickou událost, která mohla být spojena s politickým vězněním, odbojem nebo jiným druhem represí. Tento typ ikonografie může být spojen s památníkem nebo připomenutím těch, kteří trpěli během nacistického režimu, zejména v kontextu druhé světové války.

Rubová strana medaile s portrétem Friedricha von Prauna a jeho daty narození naznačuje, že tento individuální by mohl být spojen s událostmi zmíněnými na lícové straně, ať už jako oběť, pamětník nebo možná jako postava spojená s německým odbojem nebo rezistencí.

V kontextu zobrazení a datumu je možné, že medaile byla vydána po válce jako součást procesu vyrovnávání s nacistickou minulostí Německa. Jako historický artefakt nese silný příběh a může sloužit jako připomínka temného období historie.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat!