Neohodnoceno

Rupprecht, korunní princ Bavorský: Medaile hrdinství, K. goetz schlacht in loth

Skladem (>5 ks)
Kód: 2601
200 Kč
Kategorie: Německo
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile na fotografiích je dalším příkladem numismatického umění a zřejmě pochází z doby první světové války, jak naznačuje portrét na aversu (přední straně) medaile. Portrét představuje Rupprecht z Bavorska, korunního prince, který byl významnou osobností v německých vojenských operacích během války. Tento princ byl známý svou službou jako velitel a jeho účast na různých frontách, což z něj dělá zajímavý subjekt pro medaili.

Revers (zadní strana) medaile zobrazuje dramatické vyobrazení lva, což je tradiční symbol odvahy a síly, bojujícího s drakem, který může symbolizovat nepřátelské síly nebo obecně zlo. Nápis "Schlacht in Lothringen", což znamená Bitva v Lotrinsku, a datum v římských číslicích nasvědčuje, že medaile je věnována konkrétní bitvě, která se odehrála během první světové války. Sieg bei Dieuze může odkazovat na vítězství v této oblasti. Bitvy v Lotrinsku byly klíčovými momenty na západní frontě, kde se německé a spojenecké síly několikrát střetly s proměnlivými výsledky.

Tento artefakt je cenným příspěvkem k historii první světové války a nabízí vhled nejen do vojenských dějin, ale i do výtvarného umění a propagandy té doby. Jeho umělecká i historická hodnota činí z něj významný předmět pro studium a sběratelství.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! replika