Neohodnoceno

Dvojtvárnost osudu: Medaile mezi válkami K.G. der gessler hut in der pfalz

Skladem (>5 ks)
Kód: 2600
200 Kč
Kategorie: Německo
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

ChatGPT

Medaile, které jste nahrál, ztělesňují silné politické a společenské poselství typické pro svou dobu. První strana medaile ukazuje skupinu postav shromážděných kolem pilíře, který je zdoben pruhovaným štítem a přilbou, s nápisem "Der Gesslerhut in Altdorf". Toto odkazuje na legendu o Wilhelmu Tellu, švýcarském národním hrdinovi, který se vzdoroval rakouskému hejtmanu Gesslerovi. Tento motiv vzbuzuje představy o boji za svobodu a odporu proti tyranské moci, což byly sentimenty, které rezonovaly i v období po první světové válce, kdy byla tato medaile pravděpodobně vytvořena.

Druhá strana medaile s nápisem "Im Jahre des Heils 1920" a zobrazením nahého muže, který je svírán obří rukou, evokuje po válce rozšířenou touhu po míru a obnově. Tento obraz může symbolizovat tísnivý stav německého lidu, který byl po válce a revoluci v roce 1918 vystaven těžkým ekonomickým a politickým podmínkám. Ruka, která drtí muže, může představovat Versailleskou smlouvu nebo jiné represivní síly, které v té době německý národ ovlivňovaly.

Celkově tyto medaile mohou být interpretovány jako výraz německého nacionalismu.

Jedná se o nově dělaný kousek, REPLIKA

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

Neváhejte se na cokoliv zeptat!

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.