Neohodnoceno

Medaile národního utrpení: K.G. Medaile 20 april 1921

Skladem (>5 ks)
Kód: 2605
200 Kč
Kategorie: USA
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky


Na medaili vidíme symbolické vyobrazení, které je hluboce zakořeněné v historických událostech po první světové válce. Na první straně je zobrazena žena, která odvrací tvář, a muž v uniformě, který na ni ukazuje. Odkazuje to na nucenou anexi nebo připojení území, což může symbolizovat postoj vítězných mocností k poraženému Německu. Datum 20. dubna 1921 pravděpodobně připomíná nějakou významnou událost té doby, ačkoliv konkrétní význam tohoto data může být širší – je možné, že datum má spojitost s nějakým narativem nebo propagandou té doby.
 
 
 
 
 

 

Druhá strana medaile s nápisem "Ganz Deutschland lag in Schmach und Schmerz - mit ihm sein Land Tirol" ("Celé Německo leželo ve zhanobení a bolesti - s ním i jeho země Tyrolsko") odkazuje na společný pocit utrpení a zneuctění, který sdílelo Německo a jeho region Tyrolsko v důsledku poválečných smluv, které měnily mapu Evropy. Zobrazený drak může symbolizovat rozdrcení národa a jeho ducha, stejně jako bolestivou ztrátu území po Versailleské smlouvě.

Tato medaile tak slouží jako pamětní předmět, který vyjadřuje bolest a ztrátu, kterou Německo cítilo v poválečných letech, a zároveň odhaluje národní a regionalistický sentiment. Je to připomínka turbulentní doby, kdy byl německý národ sužován důsledky války a následných mírových dohod.

poštovné se platí vždy jedno. replika

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat!