Neohodnoceno

Aachenské obléhání: Pamětní medaile 1943

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: G458
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Na medailích jsou vyobrazeny scény s tematikou bombardování a smrti, což naznačuje, že jsou pravděpodobně pamětními předměty, zaznamenávajícími nějakou historickou událost nebo období. První medaile ukazuje katedrálu s nápisem "BRIT.-AMERIKAS. BOMBEN AUF DEN KAISERDOM AACHEN", což lze přeložit jako "Britsko-americké bomby na císařskou katedrálu v Cáchách". Toto naznačuje, že medaile je pravděpodobně spojena s bombardováním města Aachen (Cáchy) během druhé světové války. Druhá medaile s motivem smrtky a s nápisem "DEN 23. DEZEMBER 1943" a "NEIN" naznačuje odpor nebo protest proti událostem, které se staly na tuto datum, pravděpodobně také v souvislosti s bombardováním během války.

Historický kontext bombardování Cách je klíčový pro pochopení významu těchto medailí. Aachen byl prvním německým městem, které bylo během druhé světové války osvobozeno spojeneckými silami, a předtím bylo intenzivně bombardováno. Smrtka a zlomené stromy na druhé medaili jsou silnými symboly zkázy a smrti, které odkazují na obrovské ztráty na životech a devastaci městské infrastruktury způsobené leteckými útoky.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.