Neohodnoceno

K.G. Medaile Volná ruka Chůze národů: Medaile mezinárodní solidarit

Skladem (2 ks)
Kód: G455
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Tato medaile s dvojím motivem nabízí bohatý vhled do ideologických a politických narativů své doby. Na jedné straně je zobrazena symbióza politiky a svobody obchodu, konkrétně volného trhu, zastoupená alegorií s postavou smrti, která drží uvolněnou ruku nad orlem. Tato symbolika může být interpretována jako kritika politických sil, které ovládají ekonomiku, a zároveň jako varování před nekontrolovaným kapitalismem, který může vést k morální a společenské zkáze.

Druhá strana medaile odkazuje na přátelství a spojenectví mezi národy v kontrastu k první straně. Zde jsou vyobrazeni vojáci různých národností, kteří společně kráčí v uniformách, což naznačuje spolupráci a solidaritu. Toto vyobrazení je připomínkou, že i v nejtemnějších dobách války může převládnout bratrství a společné úsilí o mír.

Medaile tak slouží jako dvojité zrcadlo doby, odhalující jak nebezpečí spojená s politickými a ekonomickými systémy, tak i světlé okamžiky lidského sblížení a vzájemné podpory. Její existence a zachování jsou důležité pro naše pochopení a připomenutí si historie, kterou bychom neměli zapomínat.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek. replika

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.