Neohodnoceno

"Symboly války: Medaile s unicornem a orlem z roku 1914 K.G. Rusko a jeho společníci z henckeru

Skladem (>5 ks)
Kód: 2607
200 Kč
Kategorie: Německo
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile s vyobrazením unicornu a orla v boji a textem o Rusku a jeho spojencích z roku 1914 představuje silnou alegorii první světové války. V tomto období bylo běžné, že státy využívaly umělecké formy k vyjádření svých politických a vojenských postojů, často prostřednictvím symbolických zvířat, která reprezentovala národní státy. Unicorn může symbolizovat Británii, zatímco orel může představovat Německo. Tento druh propagandy měl za úkol posílit morálku obyvatelstva a ukázat nepřítele v negativním světle.

Text na medaili mluví o Rusku a jeho "henkers" (katů), což naznačuje tvrdou kritiku ruské účasti ve válce a jejího dopadu na Německo. Výraz "gierig bellen" (chamtivé štěkání) a odkaz na "hydru" zesilují tento negativní obraz, přičemž hydra může symbolizovat vícehlavou hrozbu spojenou s nepřátelskými silami, které Německo obklopovaly.

Medaile jako tento exemplář jsou důležité pro studium historie, protože nám umožňují lépe porozumět tomu, jak byly veřejné názory manipulovány a formovány během válečných konfliktů, a reflektovat vývoj propagandy a její techniky v průběhu času. 

poštovné se platí vždy jedno. Jedná se o nově dělaný kousek 

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat!