Neohodnoceno

Kampfspende 1 Schilling: Propaganda v době Třetího říše v Rakousku

Skladem (3 ks)
Kód: GERMAN202
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Propagandamarke 1 Schilling Kampfspende byla zajímavou medailí, která byla vydávána během existence Třetí říše v Rakousku. Tato medaile sloužila jako propagandistický nástroj, který měl podpořit nacistický režim a jeho politické cíle.

Na přední straně medaile se nachází výrazný reliéf s portrétem Adolfa Hitlera, který symbolizuje centrální postavu a vůdčí autoritu Třetího říše. Pod portrétem jsou nápisy "Drittes Reich" (Třetí říše) a "Österreich" (Rakousko), které odkazují na politickou nadvládu nacistického Německa nad Rakouskem během anexe roku 1938. 

Na zadní straně medaile je vyobrazena rakouská orlice, která byla upravena tak, aby se více podobala nacistickému symbolu. Kolem orlice jsou vyryty nápisy "Propagandamarke 1 Schilling" a "Kampfspende", což naznačuje, že tato medaile byla vydávána jako finanční dar, který měl sloužit pro podporu nacistických aktivit a propagandy.

Tato medaile je svědkem temného období rakouských dějin, kdy byla země pod nadvládou nacistického režimu a byla podrobena intenzivní propagandě. Symboly a nápisy na medaili jasně ukazují na politickou manipulaci a snahu o šíření nacistické ideologie mezi obyvatelstvem.

Propagandamarke 1 Schilling Kampfspende je připomínkou propagandistických praktik, které byly používány během této doby, a zároveň nás vyzývá k hlubšímu zkoumání a porozumění manipulaci a politickým událostem, které tuto medaili provázely. 

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.