Neohodnoceno

Medaile Lunéville 1913 - Francouzsko-německé vztahy v historickém kontextu

Skladem (>5 ks)
Kód: 2613
200 Kč
Kategorie: Německo
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile, která je předmětem našeho zkoumání, je významným historickým artefaktem, jehož design odráží napjaté mezinárodní vztahy na počátku 20. století. Na přední straně je vyobrazen francouzský kohout, tradiční symbol Francie, stojící proti německé orlici, což symbolizuje rivalitu mezi Francií a Německem, která vyvrcholila v první světové válce. Nápis „ZVIV IN LVNEVILLE“ a datum „3. APRIL 1913“ odkazují na historické události, pravděpodobně na vojenskou cvičení nebo incident, který se odehrál ve městě Lunéville.

Rubová strana medaile zobrazuje dirižábl, což bylo v té době moderní vojenské a průzkumné plavidlo, které mělo významné místo v průběhu první světové války. Dirižábly byly používány k bombardování a průzkumu a staly se symbolem nové éry ve vojenství. Nápis „VIVE LA POLITESSE FRANCAISE“ v překladu „Ať žije francouzská zdvořilost“, může být ironickým komentářem k diplomatickým vztahům nebo postojům mezi zeměmi.

Tato medaile je cenným připomenutím doby, kdy se v Evropě formovaly aliance a rostlo napětí, které nakonec vedlo k rozsáhlému konfliktu. Jako historický dokument slouží k posílení našeho porozumění minulým událostem a k reflexi o dopadech geopolitických rivalit.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

REPLIKA