Neohodnoceno

Výroční medaile přechodu moci v Německu - Novoražba s historickým významem

Skladem (1 ks)
Kód: GERMAN213
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile, kterou vidíme, je novoražbou pamětního kusu, jenž odkazuje na jednu z nejtemnějších kapitol evropské historie. Na aversu je vyobrazen symbolický motiv - figura vojáka s vlajkou, která nese hákový kříž, stojící nad přemoženým lvem, což může symbolizovat nacismus a jeho dominance nad ostatními národy. Text „GEMEINDEBURG FÜR DEUTSCHLANDS ERWACHEN“ a datum „30. JANUAR 1933“ připomínají den, kdy Adolf Hitler dosáhl mocenské pozice v Německu.

Na reversu je zobrazeno spojení tří profilů - Paula von Hindenburga, Adolfa Hitlera a dalšího muže, pravděpodobně Franze von Papena, což reprezentuje přechod moci a politickou manipulaci, která vedla k vzestupu nacismu v Německu. Tyto portréty ztělesňují politickou změnu, která nastartovala řadu událostí vyústících ve druhou světovou válku.

Medaile přináší nejen estetickou a numismatickou hodnotu, ale je také silným připomenutím doby, která formovala moderní dějiny. Je důležité, aby byla prezentována s respektem k její historické váze a využita k vzdělávacím účelům, nikoliv k oslavě minulosti.

Jedná se o nově dělaný kousek

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.