Neohodnoceno

Kolekcionářská novoražba medaile s portrétem a svastikou z roku 1933

Skladem (5 ks)
Kód: GERMAN41
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile představuje kontroverzní a historicky významný artefakt, který evokuje temné období 20. století. Na averzu je portrét Adolfa Hitlera, vůdce Německa a hlavního představitele nacistického režimu, který stál za druhou světovou válkou a holocaustem. Nápis kolem portrétu zdůrazňuje osobu, která byla v tomto období glorifikována, avšak dnes je symbolem zla a diktatury. Medaile je novoražbou, což znamená, že nebyla vydána v době nacistického Německa, ale je moderní replikou.

Revers medaile obsahuje svastiku, symbol, který byl zneužit nacistickým režimem a dodnes je považován za symbol nenávisti a extremismu. Datum 1933 připomíná rok, kdy se Hitler chopil moci a začal období, které dramaticky změnilo Evropu i svět. Slova „Großdeutsches Reich“ (Velkoněmecká říše) odkazují na nacistické aspirace na rozšíření německého území. Tato medaile by mohla sloužit jako edukační nástroj pro připomenutí historických událostí, avšak je nutné zacházet s ní s velkou citlivostí a uvědoměním si kontextu.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek. Větší objednávky mají dopravu zdarma

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.