Neohodnoceno

Medaile 30. ledna 1933 - Symbolika vůdcovství a moci

Skladem (1 ks)
Kód: GERMAN192
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 Medaile, kterou vidíme, je novoražbou a nese v sobě silně symbolický význam. Avers zdobí vyobrazení vyvýšených rukou, které jsou ve směřování k svastice tradičně interpretovány jako gesto pocty či loajality vůči Adolfu Hitlerovi a nacistickému režimu. Toto zpodobnění představuje tehdejší propagandistické a ideologické vnímání vůdce a je silným připomínkem způsobu, jakým byla veřejná mysl formována a kontrolována.

Revers medaile je dominován portrétem Adolfa Hitlera, s datem „30. JAN. 1933“, které označuje den, kdy byl Hitler jmenován německým kancléřem. Toto datum je historicky významné, protože značí začátek Hitlerovy vlády, během které došlo k drastickým změnám v Německu i celé Evropě, vedoucím až k druhé světové válce a holokaustu.

V kontextu historické numismatiky je tato medaile především vzdělávacím nástrojem. Je důležité, aby byla prezentována s plným uvědoměním jejího kontextu a historického významu, aby sloužila jako připomínka období, z něhož musíme čerpat ponaučení pro budoucnost, nikoliv jako prostředek glorifikace.

Jedná se o nově dělaný kousek

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.