Neohodnoceno

Kolekcionářská novoražba s náboženskými a politickými symboly z roku 1938/1939

Skladem (1 ks)
Kód: GERMAN203
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky


Tato medaile představuje symbolické propojení nacistické ideologie a tradičních křesťanských symbolů, což je zobrazení, které vyvolává rozpor a diskusi. Na reversu medaile je kříž, jenž může být interpretován jako pokus o spojení nacistického režimu s křesťanstvím, což bylo historicky zneužíváno k legitimizaci nacistické politiky. Datumy 1938 a 1939 rámované nápisem "Das Großdeutsche Reich ist erstanden" (Velkoněmecká říše byla založena) odkazují na Anschluss Rakouska a následný začátek druhé světové války, klíčové momenty v expanzi nacistického Německa. Tato novoražba je znepokojivou připomínkou jak politického, tak náboženského zneužití.

Na averzu je profilový portrét Adolfa Hitlera, který je v těsné blízkosti vavřínové ratolesti, tradičně symbolizující vítězství a slávu. Toto spojení vytváří kontrast mezi historickou realitou a propagandistickými záměry nacistického režimu. Nápis „Der Führer der Deutschen“ (Vůdce Němců) dále zdůrazňuje kult osobnosti a autoritářský charakter režimu. Zobrazování těchto motivů na medaili může vyvolávat silné emoce a mělo by být prezentováno s historickým kontextem a uvědoměním.

Jedná se o nově dělaný kousek

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“ 

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat!