Neohodnoceno

Kolekcionářská novoražba medaile 'Domov Hitlerjugend' s historickými symboly

Skladem (2 ks)
Kód: G436
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Tato medaile je novoražbou a nese hluboký historický význam. Na jedné straně je nápis "Für die Förderung der Heimbeschaffung der Hitler-Jugend", což lze přeložit jako "Za podporu ubytování Hitlerjugend". Tento nápis připomíná organizaci Hitlerjugend (Hitlerova mládež), která byla významnou součástí nacistického výchovného systému a byla zaměřena na indoktrinaci mladých Němců. Zobrazený dubový list, symbol síly a vytrvalosti, může ztělesňovat ideál "silného a čistého" německého mládí, které bylo vychováváno v duchu nacistické ideologie.

Druhá strana medaile zobrazuje orla s rozepjatými křídly, což je tradiční symbol německého císařství, který byl převzat a modifikován nacisty. Orel drží svastiku v kruhu, obklopenou vavřínovým věncem. Tento motiv je přímo spojen s Hitlerjugend, o čemž svědčí nápis "Heim der Hitlerjugend" (Domov Hitlerovy mládeže). Spojení těchto symbolů představuje vizuální manifestaci propagandy a manipulace, která byla používána k soudržnosti a mobilizaci mládeže pro nacistické cíle.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.